Czy to interesujący pomysł na portal internetowy?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Czy to interesujący pomysł na portal internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zbudowaniem własnego serwisu internetowego. Mam zamiar aby serwis dawał mi później korzyści majątkowe. Szukam jakieś interesującej niszy, aby konkurencja nie była za duża. Myślałem o czymś tego rodzaju. Nie musi to być akurat ta tematyka, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona WWW, która ma ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny pomysł to portal, który posiada ogłoszenia firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w obecnych czasach ma jeszcze sens?
Rodzinne imprezy, imprezy firmowe na które zaprasza się także dzieci, to coraz częstsze rozwiązania stosowane przez menadżerów firm. Tego rodzaju imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to bardzo dobry wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależne jest od dużej liczby czynników. Trafione pomysły oraz ich realizacja, oszacowanie konkretnego budżetu, właściwe wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści mają zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny ogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w pracy. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, iż impreza firmowa może okazać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między osobami są niskiej jakości. Może to zaważyć choćby na frekwencji, jakości zabawy w trakcie imprezy rodzinnej przygotowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś relacje są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, gdy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Dobre przygotowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników powinna opierać się przede wszystkim na ciekawym pomyśle i dobrej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie mogła zorganizować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Tak więc słusznie jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do wymagań zaproszonych gości. Przygotowanie zabaw, z których nie będzie komu korzystać. Przygotowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, znakomitej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie mają najmniejszej ochoty, aby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, szczególnie tam, gdzie grono pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Właściwa organizacja imprez firmowych w Radomiu https://e-cen.pl/2022/09/29/stawianie-baniek-kurs-zastanawiasz-sie-jakie-rezultaty-przyniesie/ to klucz do udanej zabawy. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to także sposobność pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi się pracuje, a także przełożonych. Właściwie nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale również choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to interesujący pomysł na portal internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Dzień dobry. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i masz ochotę zrobić kopię istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowej recepty na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeżeli myślisz poważnie o serwisie ogłoszeniowym to po na wstępie powinieneś zrobić dobry biznesplan działania. Napisz do kilku agencji interaktywnych i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego serwisu WWW. Później dopytaj się o możliwości i koszty jego promocji w Internecie. posiadają te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój serwis internetowy nie będzie generował żadnych dochodów. Dlatego musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny ludzi chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie zapłaci za reklamę na nowo powstałym portalu. Tak to wygląda w rzeczywistości.

podobne tematy:


Wróć do „Ring wolny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości