Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku jednorodzinnym?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku jednorodzinnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:36

Witam was wszystkich. Jakiś czas temu zacząłem się interesować tematem ubezpieczenia swojego budynku mieszkalnego. Natrafiłem na tego rodzaju odnośnik: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie jest powiedziane, iż kominiarz musi kontrolować instalację kominową przynajmniej raz w roku. W przypadku gdy ogrzewam węglem to aż 4 razy na rok - to już jest absurd. Przeczytałem również, iż w wypadku nieposiadania aktualnego raportu od kominiarza, ubezpieczyciel może mi odmówić wypłaty ubezpieczenia. Czy to prawda?

podobne tematy:

adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:07

Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku mieszkalnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:56

Witaj, nie posiadam dla Ciebie dobrych wieści. Zgodnie z ustawą budowlaną tak jest. W zależności od rodzaju kotła grzewczego jesteś zmuszony do korzystania z usług kominiarza nawet 4 razy do roku. Oczywiście tak mówi teoria. Ubezpieczyciel wymaga aby kominiarz raz w roku dokonał czynności kontrolnych i podbił protokół. Przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa warto to zrobić. Niesprawny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie kasuje aż tak wiele. Jest to kosz rzędu 200 zł za usługę.

podobne tematy:


Wróć do „Ring wolny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości