Odpowiedni marketing strony internetowej w skrocie


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Odpowiedni marketing strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:52

Zbudowanie samej strony internetowej to już dzisiaj zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, w których strony internetowe samoczynnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i osiągały zadowalające wyniki bez nakładu pracy. Na dzień dzisiejszy sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypromowanie strony internetowej nawet na bardzo mało konkurencyjne hasła wymaga sporej wiedzy i nakładu pracy.

Czemu tak jest i co uległo zmianie na przełomie tych lat?

Po pierwsze powiększyła się liczba stron w Internecie. Obecnie praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalna pizzeria czy duży producent drzwi. Każda z wymienionych firm ma stronę internetową, która prezentuje jej zakres usług w Internecie. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już wyłącznie zaprojektowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym etapem jest promowanie swojej strony internetowej. Sposobów promocji jest kilka. Natomiast najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Polega ona na wybraniu odpowiedniego hasła: strony internetowe Radom lub zestawu słów kluczowych, na które strona internetowa powinna być na pierwszych pozycjach w wynikach. Najczęściej strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno słowo kluczowe. Do skutecznej promocji strony internetowej trzeba wybrać ich przynajmniej parę. Poprzez takie podejście, promowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Następny sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na pisaniu wpisów na różnego typu portalach internetowych. Wpisy te powinny zaintrygować potencjalnych klientów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można budować wpisy bez linków. W tym wypadku zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego wyszukania oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Przeważająca liczba osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Ostatni rodzaj reklamy strony internetowej to różnego typu portale społecznościowe. Najpopularniejszy jest FaceBook, który oferuje duże możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane dobra materialne. Doskonale sprawdzi się do promocji ciuchów czy kosmetyków. Gorzej już będzie z promocją strony internetowej, która posiada w swojej ofercie rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Ring wolny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość